kertupertu

kertupertu
kontakt: kertupertu.heartmade@gmail.com

Thursday, January 9, 2014

Printsess herneteral. Princess on the pea. Prinzessin auf der Erbse

Talveuni ei ole mind tegelikult päris oma võimusesse haaranud ja selle aasta esimesene postitus tuleb siit - heegeldatud printsess herneteral! :)

Niisiis olen teoks teinud oma ammuse idee ja esimene muinasjututegelane on näha siinsetel fotodel. Printsessi kaisuloomaks on jänes. Hernes on pildistamise ajaks võetud juba varasemalt heegeldatud hernepere hulgast.

Printsessil on kaunistuseks pisikesi pärlihelmeid, öösärgi ülaosa on puuvillasest pitsist ning puuvillasest kangast on ka öösärk ise (seljast seda võtta ei saa). Vahvaid jonnakaid lokke hoiab ohjes kroon. Nukk sai 15 cm pikk.


Ja siit Teile ka väike katkend sellest Hans Christian Anderseni kuulsast muinasjutust:
" Hommikul küsiti temalt, kuidas ta magas.
"Oh, hirmus halvasti!" ütles printsess. "Öö läbi ei saanud ma peaaegu sõba silmale! Jumal teab, mis seal voodis oli. Ma lamasin mingi kõva asja peal, nii et terve keha on mul siniseid plekke täis! Päris jube kohe!"
Sellest, et ta läbi kahekümne madratsi ja kahekümne hahasulgedega täidetud magamiskoti hernest oli tundnud, nähti, et ta on tõeline printsess. Sest mitte keegi peale tõelise printsessi ei või nii õrna nahaga olla.
Prints võttis ta siis naiseks, sest nüüd teadis ta, et tal on tõeline printsess..."

No comments:

Post a Comment